Çay ÇeşitleriYeşil Çay

Yüz Bölgesine Yeşil Çayın Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Yeşil çaydan elde edilen maskeler ve diğer yüz ürünleri yüzde iyileştirici ve benzersiz etkiler sağlayarak çalışır. Bunların düzenli şekilde kullanılması oldukça önemli bir detaydır.

Faydaları

Yeşil çayın sağlık ve cilt açısından avantajı vardır. Düzgün hazırlanmış bir içecek içinde bulunan eser elementler cildi için faydalı etkiler yaratır. Bu faydalar arasında;

 • Tanenlerin yüksek bir içeriğinin bulunması cildin yenilenmesini sağlar. Etkisi altında mikro çatlaklar iyileşir ve iltihap sorunlarının kurtulması sağlanır. Tanen sayesinde içecek en çok ihmal edilen durumlarda bile cilde yardımcı olur.
 • Vitamin P yüzün cilt tonunu birçok kez artırır.
 • Askorbik asit farklı çeşitlerde yeşil çayda içeriğiyle ortaya çıkar. Etkisi altında cilt serbest radikallere maruz kalmaz ve daima genç kalmak olanağına sahip olunur.
 • K vitamini, etki mekanizmaları ile pigmentasyonla savaşmayı amaçlayan maddelere sahip olduğu için fayda sağlar.
 • Hazırlanan bu içecek yüksek düzeyde B vitamin grubu içerir. Metabolik süreçlere katılır, subkutan tabakaların oksijen ile doygunluğunu arttırır ve hücre yenilenmesini destek olur.
 • Hoş bir koku ve kafein içeren uçucu yağlar, stresli durumların ve olumsuz faktörlerin etkisini azaltma konusunda çalışır. Yüz cildini alışılmadık bir hafiflik ve canlılık verir.

Yeşil çayın tüm biyolojik olarak aktif bileşenleri, yalnızca bir kompleks içinde çalışmaktadır. Bu içeceğin yüzdeki iyileştirici ve benzersiz etkilerini açıklamak adına yeterlidir. 

Yeşil çay en çok yönlü ve güvenli araçlardan birine aittir. Bunun etkisi yüzde var olan herhangi bir cilt üzerinde fark edilir. İçeride cildi silebilir, en mucizevi maskeleri elde edilir, yeşil çay tüm vücut için çeşitli toz ve kalın maddelerin ekimi için kullanılabilir. Aşağıda bulunan değişiklikler fark edilirse kozmetik anlamda ve sorunların ortadan kaldırılması adına bu ürünün kullanılması tavsiye edilmektedir.

 • Cildin yorgunluk ve stres etkisinde yorulması sonucunda
 • Sabit yaşlanmanın ilk belirtileri meydana çıktığında kurtulmak için
 • Yüzde pigmentli lekeler ve akne izleri meydana geldiğinde
 • Ergenler ve hormonal dengesizlik muzdarip kadınlarda sivilce için
 • Cildin kuruluğu artmaya başladığında yeşil çay yardımcı olur.

Yeşil çayı esas alan maske alerjik reaksiyonlara neden olmamaktadır. Bu nedenle tüm kadın ve kız çocukları tarafından güven içinde kullanılabilir.

Yüze Yeşil Çay Uygulamak

Cilt koşullarını iyileştirmek adına yeşil çay kullanmaya karar verirken, sadece katkı maddeleri olmadan kaliteli çeşitler seçmek oldukça önemli bir detaydır. Maske içeceğin kendisi temelinde hazırlanabilir ve kaynağın kendisi eşsizdir. Taze hazırlanmış bir içecek ile yüz bölgesini her sabah düzenli şekilde silmek uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Düzenli kullanım ile bir hafta sonra cildin olumsuz hava koşullarına ve çevresel faktörlere cevap vermeyi durdurduğunu, tahrişin azalacağını ve aynada genç bir yansımanın görülebildiğini fark etmek mümkün olacaktır. Yeşil çaydan hazırlanan maskeler her türlü ciltte yardımcı olacaktır. En önemli şey doğru bileşenleri seçmek konusunda detayları uygulamaktır.

Karma Ciltler İçin

 • 1 yemek kaşığı kuru yeşil çayın yaprakları
 • 1 yemek kaşığı doğal zeytinyağı
 • Yoğurt

Zeytinyağı ile yapraklar iyice karıştırılır. Elde edilen kütle 2 kaşık taze yoğurt ile seyreltilir ve içine yoğunluk eklenir. Cilde sürüldükten sonra 10 dakika kadar bekletilir ve yıkanır.

Yağlı Ciltler İçin

 • Sıcak sütün içinde çayın yaprakları demlenir. Dikkatlice karıştırılmış bir kütle içine iki çay kaşığı doğal nişasta eklendikten sonra yüzde bulunan sorunlar için maske hazır hale gelir.

Kuru Ciltler İçin

 • 1 yemek kaşığı yeşil çayın suyu
 • 1 yemek kaşığı yumurta
 • 1 yemek kaşığı mayonez

Çay ve yumurta birbirine karıştırıldıktan sonra elde edilen karışım bir kaşık mayonezle zenginleştirilir. Pürüzsüz bir kıvam elde edildikten sonra kullanım için hazır hale gelir. Düzenli bir şekilde uygulandığı sürece etkileri meydana gelecektir.

Ağartma İçin

 • Pirinç unu ile eşit miktarda kuru çay karıştırılır. Ardından içine ılık su ilave edilerek oldukça pürüzsüz bir kıvam elde etmek adına iyice karıştırılır.

Yüz İçin Losyon

Bir çay kaşığı kaliteli yeşil çay oda sıcaklığında 150 mililitre maden suyunun içine dökülür. İçecek üç saat boyunca demlenmesi adına bekletilir. Sonra içinde bir çay kaşığı şeker ekleyerek karıştırmak gerekir. Kalıcı sıvı filtrelenir ve bir buzdolabında saklanması gerekir. Losyon, döküntü, akne ve tahriş gibi durumlar da yüzü silmek adına kullanılır. Yeşil çay cildin ovulmasını sağlarken cilde sıra dışı bir tazelik ve yumuşaklık verecektir. İçki iç ve dış bir iç uygulamada da kullanılırken her kadının vücuduna çok değerli bir fayda sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı