Zayıflama Çayı

Yeşil Çay ile Zayıflamak İçin Uygun Tarifleri

İçerisinde bulunan maddeler sayesinde yeşil çayın metabolizmayı hızlandırarak sağlıklı bir şekilde hızla kilo vermenizi sağlayacaktır.

Yeşil Çayla Zayıflama

Yeşil çayın içerisinde bulunan özel maddeler sayesinde metabolizması yavaş çalışmakta olan kişilerde etkili olmaktadır. Bu çayı demleyerek içmek kişilerin daha hızlı bir metabolizmaya sahip olmalarını sağlayacaktır. Fakat kişinin bu çayı içerek metabolizmasını hızlandırırken aynı zamanda da diyet yapması da çok önemli olacaktır. Beslenmesine dikkat etmeli ve egzersiz yapması sonucunda sağlıklı kilo verecektir.

Yeşil çayın iştah kesici özelliği de bulunmaktadır. Bu sayede açlık hissetmeyeceksiniz. Aynı zamanda özelliklerinden bir tanesi de insanlara enerji vermek olacaktır. Bu sayede sizlerde kendinizi yorgun hissetmeyecek ve enerjik olacaksınız.

Bu çayı sade olarak içeceğiniz gibi, farklı bitki çayları ile de harmanlayıp içmeniz hem kolay bir içimi olmasını sağlayacak hem de daha etkili olmasını sağlar.

Yeşil çay, diyet ve aynı zamanda da egzersiz yaparak kurallara uyan bir kişinin bir ayda ortalama 5 ile 7 kilo arasında verdiği belirtilmektedir. Bu çayı içerek kilo verenlerin sayısı oldukça fazla olmaktadır. Çay ile sağlıklı kilolar verilir.

Tarifleri ve Demleme Şekli

 • 1 yemek kaşığı yeşil çay
 • 1 su bardağı su

Yeşil çayı en etkili şekilde demleyebilmek için suyun hazır su olmasına ve klorsuz bir su kullanmaya dikkat etmelisiniz. Etkisini bu şekilde daha iyi bir şekilde gösterecektir. Haftada her gün düzenli olarak içmeniz metabolizmanın daha hızlanmasını ve kişinin sağlıklı kilo vermesinde etkili olur. Bu nedenle yapacağınız yeşil çayı doğru demlemeniz gerekiyor. Bu çayı demlerken suyun ne çok soğuk, ne de çok sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz. Her zaman suyun ılık olması halinde çay istenilen miktarda atılarak iki dakika kısık ateşte kaynatılmalıdır. Sonra da ağzı kapalı bir şekilde demlenmeye bırakılır. Süzdükten sonra ağzınızı yakmayacak kadar ılık olunca içilir.

Limonlu Yeşil Çay

 • Yarım limon
 • 1 yemek kaşığı yeşil çay
 • 1 su bardağı su

Hücrelerde birikmiş olan yağların yakımında etkili olan limon ile yapacağınız çay sizlerin daha sağlıklı ve hızlı kilo vermenizde etkili olacaktır. Bu çayı yaparken kullanacak olduğunuz limonun taze kesilmiş ve çekirdeklerinin çıkartılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Küçük dilimler halinde kesilerek suyun içerisine konulmalıdır. Daha sonra su ılık olduğunda üzerine çayın istenilen miktarda konularak kaynaması beklenir. Süzmeden önce çayın demini almasını beklemelisiniz. Süzdükten sonra ağzı yakmayacak kadar ılık olduğunda içilir.

Papatyalı Yeşil Çay

 • 1 yemek kaşığı papatya kurusu
 • 1 yemek kaşığı yeşil çay
 • 1 çay kaşığı bal
 • 2 su bardağı su

Papatyanın sakinleştirici özelliği olması ile bilinmektedir. Aynı zamanda hoş aroması ile birlikte kişilerin içimini sevdikleri bir bitki çayı olmaktadır. Fakat bu karışımı yapacağınız zaman kullanacak olduğunuz papatyanın kesinlikle kır papatyası olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kır papatyaları küçük olur. Suyun içerisine papatyalar konularak suyun ılıması beklenir. Üzerine çay eklenerek birkaç taşım oluncaya kadar kaynatılır. Ocağın altı kapatılarak demini alması beklenir. Süzüldükten sonra içerisine organik bal ilave ederek karıştırmalı ve içmelisiniz. Sağlıklı kilo bu çay ile verilir.

Soğuk Yeşil Çay

 • 1 yemek kaşığı yeşil çay
 • 1 çay kaşığı bal
 • Buz küpleri
 • 1 su bardağı su

Daha çok yaz sıcağında zayıflamak isteyenlerin metabolizmasını çalıştıracak olan çayı sıcak içmeleri gerekmiyor. Soğuk olarak hazırlayıp içebilirsiniz. Bu sayede hem serinlemiş olacak hem de metabolizmanızın hızlanmasında etkili olacaktır. Bunun için ilk olarak suyun ılık olmasını bekleyin. Sonra çayı atarak birkaç taşım kaynamasını beklemelisiniz. Hemen süzmeyin. Çayın demini tam olarak almasını beklemelisiniz. Süzdükten sonra organik bal ilave edin. Çayın tam olarak soğumasını bekleyin. Buz küplerini içine atarak içebilirsiniz.

Sarı Kantaron Yeşil Çay

 • 1 yemek kaşığı sarı kantaron kurusu
 • 1 yemek kaşığı yeşil çay
 • 1 çay kaşığı bal
 • 2 su bardağı su

Kilo vermek isteyip bir türlü kilo veremeyenlerin metabolizmalarını hızlandırmak için bu çayı içmeleri önerilmektedir. Size ayrıca fazladan enerji verecek olan ve iyi hissetmenizi sağlayacak olan bu çayı demlemek için suyu kaynatın. Ilık olduğunda içerisine çayı ve sarı kantaron koyup birkaç dakika daha kısık ateşte demlemelisiniz. Ocağın altını kapatın. Demini alması için bekleyin. Süzdükten sonra içerisine bal ilave edin. Karıştırıp için. Haftada düzenli olarak uygulamanız sağlıklı kilo vermenizi sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı