Hazır ürünler

Milupa Papatya Çayının Faydaları ve Demlenme Şekli

Papatyanın sakinleştirici ve yatıştırıcı özelliği ile bilinmektedir. Çayın faydaları arasında rahat uyku uyumanızda etkili olacağı için bebeklerde ve yetişkinlerde içilmesi önerilen çayın tarifleri.

Milupa Papatya Çayının Faydaları

Milupa firması tarafından üretilmekte olan papatya çayının bebeklerde içilmesi uygun olacaktır. Bu çayın bebeklerde huzursuzluk ve sık sık ağlaması gibi durumlarda kaldığında çayı verilmesi önerilmektedir. Uyku problemleri yaşamakta olan bebeklerin daha rahat uyumasını sağlayacaktır. Ayrıca iştah açıcı özelliği ile de bilinmektedir. Bu sayede bu çayın verilmesi sonucunda bebeklerin iştahı açılacak ve daha iyi beslenmesini sağlayacaktır. Bu çay ile birlikte bebekler daha sakin ve huzurlu olacaktır.

Milupa papatya çayının bebeklerde huzursuzluk oluşması durumunda doğumdan itibaren verilmesi uygun olacaktır. Fakat doktorlar tarafından bebeğe ilk 6 ay boyunca herhangi bir besin verilmeden sadece anne sütünün verilmesi önerilmektedir.

Bu bitkisel çayın bebeklere verilmeden önce ilk olarak 6 ay boyunca anne sütü ile beslenmesi önerilmektedir. Özel üretim sonucunda hazırlanmış doğal bir bitki çay olarak bilinmektedir. Bu sebeple de özel üretilen çayın bebeklerde verilmesi sakıncalı olmamaktadır. Çayı her zaman için bebeklere verileceği zaman özel olarak demlenmesi gerekmektedir. Bu çayı anne sütü ile beslenen bebeklere verilmesi yerine çayı demledikten sonra annenin içilmesi önerilecektir. Bu sayede bebeğe ise anne sütü ile geçecektir.

Papatya çayının demlenerek içilmesi anne sütü ile geçecek olması sonucunda bebeğin daha rahat uyuması da sağlanacaktır. Ayrıca bu çayı bebeklerde gaz probleminin de azalmasını sağlayacaktır.

Milupa Papatya Çayı

 • 1 tatlı kaşığı milupa papatya çayı
 • 1 çay bardağı su

Bebek sağlığına faydası çok fazla olan ve verilmesi sonucunda bebeklerin uyku problemlerinin azalmasında etkili olacaktır. Sindirimi çalıştıracağı gibi gaz problemlerini de azaltacaktır. Ayrıca iştah açıcı özelliği sayesinde bebeklerin daha çok beslenmesinde etkili olur. Bu çayın her zaman için taze olarak demlenmesi gerekmektedir. Kalan çayın içilmesi herhangi bir faydasının olmayacağı da bilinmelidir. Bu çayın içerisinde bol miktarda maltodekstrin ve C vitamini bakımından yoğun olmaktadır. Bebeklere verilecek olduğu için her zaman için hazır ve klorsuz olan su ile demlenmesi gerekmektedir. Kaynamış suyun içerisine bir tatlı kaşığı miktarında milupa papatya çayı eklenerek dem alabilmesi için ağzını kapatarak beklenmelidir. Dem aldığı zaman süzülerek içimi uygun olacaktır. Papatya çayı demlendiği zaman içilirken içerisine şeker ilave edilmesine gerek kalmayacaktır.

Rezeneli Milupa Papatya Çayı

 • 1 tatlı kaşığı milupa papatya çayı
 • 1 çay kaşığı rezene
 • 1 çay kaşığı bal
 • 1 su bardağı su

Dikkat edilmesi gerekenlerin başında rezene ile demleyecek olduğunuz bu çayı asla bebeklere vermemeniz gerekmektedir. Gaz söktürücü özelliği ile bilinen rezene bitkisinin anne sütünü emen bebeklere verilmesi uygun olmayacaktır. Her ne kadar faydaları olması ile bilinmektedir. Fakat bebeğe bizzat verilmemesi gerekiyor. Bu sebeple de anne sütü ile geçecektir. Emen bebeklere anne sütünden geçerek faydası geçecektir. Çayın demlenerek annenin içecek olduğu için kaynamakta olan suyun içerisine 1 tatlı kaşığı miktarında milupa papatya bitkisinden konulması gerekmektedir. Daha sonradan içerisine rezene bitkisi de konularak dem alacağı için ağzını kapatarak bir miktar beklemelisiniz. Dem aldığı zaman süzülmesinin ardından isteğe göre içerisine bal ilave edip karıştırılarak annenin içmesi gerekmektedir.

Naneli Milupa Papatya Çayı

 • 1 tatlı kaşığı milupa papatya çayı
 • 1 tatlı kaşığı kurutulmuş nane
 • Çeyrek limon
 • 1 çay kaşığı bal
 • 1 su bardağı su

Bebeğe anne sütü aracılığı ile geçecek olan bu bitki çayını demlemek için kuru nane ve limon ihtiyacınız olacaktır. Emen bebeklere verilmesinin sakıncalı olacağı unutulmamalıdır. Gaz ve sindirim problemi olan çocukların daha rahatlamasını ve vücutlarından gazın atılmasında etkili olacaktır. Ayrıca bebeklerin bağışıklık sisteminin güçlenerek hastalanmasını da engelleyecektir. Suyun içerisine limon küçük parçalara kesilerek konulmalı ve kısık ateşte kaynatılması gerekmektedir. Yararlı olacağı için 200 gram milupa papatya çayının kaynamış suyun içerisine 1 tatlı kaşığı konulmasının ardından içerisine bir tatlı kaşığı miktarında da kurutulmuş nane konulmalıdır. Ağzını kapatarak dem alması için beklenmeli ve süzülerek tat verebilmesi için bal ilave ederek karıştırılmalı ve annenin içilmesi gerekmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Papatya Çayı Kürleri ve Tavsiyeleri
Papatya Çayı ile Saç Bakımı ve Saç Rengini Değiştirme
Milupa Papatya Çayının Faydaları ve Demlenme Şekli
Papatya Çayı Uykusuzluğa İyi Gelir Mi? En Güzel Çay Tarifleri
Papatya Çayı Mide Sorunlarına Karşı Doğal Çözüm
Papatya Çayı Adet Söktürücü Olarak Faydalı mıdır?
Papatya Çayı Yüksek Tansiyona Nasıl Etki Eder?
Emziren Anneler İçin Papatya Çayı Faydalı mı?
Papatya Çayı Bebeklere Verilir mi? Nasıl Kullanılmalıdır?
Hamilelikte Papatya Çayı Tüketilebilir Mi? Papatya Çayının Faydaları
Papatya Çayının Olumlu ve Olumsuz Etkileri Nelerdir?
Papatya Çayının Zayıflamaya Etkisi ve Çay Tarifleri
Papatyalı Biberiye Çayı Hazırlama, Faydaları ve Zararları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı