Hazır ürünler

Humana Bitki Çayının Anne Sütüne Olan Olumlu Etkisi

Humana Bitki Çayı Süt Yapar MI?

Humana bitki çayının anne sütünü artırıcı etkisi var mıdır, vücutta oluşturduğu etkiler nelerdir, yan etkileri var mıdır, fiyatları ve özellikleri nelerdir, içeriğinde ne tür etken maddeler bulunmaktadır.

Humana Süt Çayı

Bebeklerin gelişimi açısından hayati önemde olan anne sütünün miktarının ve kalitesinin artırılması oldukça önem arzeden bir konudur. Özellikle günümüzün getirmiş olduğu modern yaşam tarzının insana yüklemiş olduğu stresler açısından olumsuz etkilen anne sütünün artırılması açısından bitki çaylarının kullanımı özellikle son yıllarda büyük artış göstermiştir.

Bu bitki çaylarından günümüzde en çok ve sık kullanılanlarından birisi humana still tee olarak bilinen bitki çayıdır. Humana still tee Avrupa’da üretilmiş ve dünyaya yayılmış olan, anne sütü artırma amaçlı olarak emziren annelerce sıklıkla kullanılan bir bitki çayıdır.

Birçok farklı türü olan humana still tee farklı markalar altında değişik içerik ve etken maddeler ihtiva ederek piyasada satılmaktadır. Biribirinden farklı fiyat etiketleri ve içerik özellikleri bulunan humana still tee çeşitleri kişilerin ihtiyaçlarına göre tercih edilebilmektedir.

Türü Fiyatı Özelliği
Humana Still Tee 200 gram (tekli) 26 TL Tekli pakette, sıcaksoğuk olarak içilebilir
Humana Still Tee 600 gram (üçlü paket) 81 TL Üçlü pakette, uzun sürelikullanım için
Humana Still Tee 1000 gram (beşli paket) 162 TL Beşli pakette, ikiz veya üçüzbebek sahibi olanlar için
Humana Still Tee  2000 gram (onlu paket) 230 TL Onlu pakette, aylık kullanımiçin
Humana Still Tee 2400 gram (on ikili paket) 270 TL On ikili pakette, ikiz ve üçüz bebeksahibi olanlar için, aylık kullanım

 

Emziren anneler ihtiyaçlarına ve durumlarına göre yukarıdaki seçeneklerden istediklerini seçerek bebekleri açısından süt kalitesini artırmaya yardımcı bu bitki çayını kullanabilirler. Kullanıma hazır olan bu bitki çayı bir bardak sıcak veya soğuk suya iki tatlı kaşığı eklenerek karıştırılmak suretiyle içime hazır hale getirilir ve günde üç veya dört bardak şeklinde kullanılabilir.

Humana Bitki Çayının Anne Sütüne Olan Etkisi

Humana bitki çayının anne sütünü artırıcı özelliği içeriğinde bulunan etken maddelerden kaynaklanmaktadır. Bu içerik tamamen bitkisel ürünlerden elde edilmektedir. Toplamda yedi ayrı bitki türünden elde edilen bu içerik anne sütünü artırıcı bir denge içerisinde ve ideal ölçülerde kullanılmaktadır.

Bu çayın içeriğinde bulunan bitkiler şu şekildedir:

 • Çemen otu
 • Keçi sedef otu
 • Rezene
 • Mine çiçeği
 • Amber çiçeği
 • Ağaç çileği
 • Rooibos

Bu bitkiler yüzyıllardan beri dünyada annelerin süt artırma amaçlı olarak kullandıkları bitkilerdir ve günümüzün ilerlemiş teknolojik şartları altında en verimli bir şekilde anne sütünü artırmak üzere gerekli özelliğe sahip olmaları için uygun ölçülerde karıştırılmışlardır.

Bu etken maddeler sayesinde ilk kullanımdan sonra ilk yirmi dört saat içerisinde etkisini göstermeye başlamaktadır. İçeriğinin sağlamış olduğu etkiler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Sür artırıcı etkisi olan prolaktin salgısını artırarak süt üretimine olumlu katkı yapmak
 • Sür üretimi için gerekli olan potasyum, çinko, bakır, kalsiyum gibi mineralleri sağlar
 • Östrojenik reseptörleri uyararak anne sütünü yüksek miktarda artırmak
 • Annede meydana gelen gaz sancılarını azaltmak
 • İçerdiği C vitaminiyle hastalıklara karşı koruma sağlamak
 • Düşük kalori oranıyla kilo kontrolüne yardımcı olmak
 • Emzirme döneminde oldukça önemli olan günlük olarak alınması gereken sıvı alımına yardımcı olmak

Tüm bu olumlu ve anne sütünü artırıcı ve anne sağlığına faydalı özellikleri sayesinden günümüzde oldukça sık kullanılan bu bitki çayı içerdiği tüm olumlu bileşenlerle birlikte anne veya bebek sağlığına olumsuz etki edici yan etkiler barındırmaması nedeniyle de oldukça popüler olmuştur. Bu çayın kullanımının anne veya bebek üzerinde ciddi yan etkileri tespit edilememiştir. Sadece kimi durumlarda içerdiği bitkilere alerjisi olan annelerde bir takım ters tepkilere neden olabilmektedir. Bunun dışından bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı