Zayıflama Çayı

Herbalife Çayı Zayıflama Konusunda Nasıl Etkiler Yaratır?

Herbalife zayıflama konusunda kullanılan çay düzenli şekilde günde 3 defa içildiği takdirde oldukça faydalı etkiler meydana getirme özelliklerine sahiptir.

Çay Konsantresi

Bu ürün Herbalife’ın bir ürünüdür. 1980 yılında kurulan şirket insanların sağlıklı bir yaşam tarzına ulaşmalarına yardımcı olmak adına kurulmuştur. Sadece kilo verme kontrolü için değil geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Ünlü kilo kaybı ürünlerinden biri Herbalife Tea’dır. Bol miktarda sağlık yararına sahip düşük kalorili bir çaydır ve çeşitli tatlar içerir. Sadece kilo vermek için değil aynı zamanda size bir enerji artışı sağlar. Ayrıca vücuda bol miktarda antioksidan sağlarken metabolik hızın artmasını sağlar. Bu çay ayriyeten kan basıncını, dolaşımını ve kan şekerini düzene sokma konusunda da yararlıdır. Ayriyeten zararlı toksinleri detoksifiye ederek vücuda yardımcı olabilir. Bu çayın sağlık yararı, antioksidan içeriğinden kaynaklı meydana gelmektedir. Antioksidanlar insanların daha genç, daha sağlıklı görünen bir cilde sahip olmalarını, saç ve tırnakların yeniden sağlıklı şekilde oluşmasına, zararlı toksinleri vücuttan atılmasına yardımcı olur.  

Herbalife çayı, metabolizmayı artırabilen özelliklere sahiptir. Bu sayede kilo kaybını teşvik eden doğru miktarda kafein içeriği vücuda alınır. Sadece 70 kalori yakabilen bir kilo kaybı çayı yapmak için bu çay konsantresinin bir buçuk çay kaşığını sıcak veya soğuk suya karıştırmak gerekir. Eşsiz formülü yağ yakımını teşvik etmektedir.  Bu enerji veren içecek metabolik süreci hızlandırdığından dolayı gün boyunca kişiye enerji sağlayacaktır. Herbalife Formula 1 Nutritinonal Shake Mix ile birleştirildiği zaman besleyici kilo kaybı sunar. Bu içeceklerin düzenli şekilde tüketilmesi sonucunda kilo kaybı hızlı şekilde yaşanmaya başlar.

Diğer Faydaları

Bağırsak Sağlığının İyileştirilmesi

Herbalife Tea sağlıklı bir bağırsağın korunması konusunda yardımcı olur. Bağırsaklarda100 trilyondan fazla bakteri bulunmaktadır. Bu çayın içinde bulunan polifenoller, sağlıklı sayılarını korumak adına bağırsaktaki probiyotikleri besler. Polifenoller, Bifidobacteria ve Lactobacillus gibi sağlıklı bağırsak bakterileri için yiyecek sağlayan prebiyotik maddelerdir. Sindirim ve bağışıklığı iyileştirmek adına sağlıklı bağırsak florasına ihtiyaç vardır. Bu sayede kilo kaybını ve parlak cildi teşvik eder.

Sakinleştirici Enerjinin Yaşanması

 Kafein içeriği antioksidan olan kateşinlere bağlanır. Yıkılmaları daha uzun sürdüğünden dolayı içindeki kafein daha küçük dozlarda salınır. Ayrıca bu içecek kişiyi sakinleştiren bir amino asit olan L-teanin içerir.  Bununla birlikte harika bir yaşam sürmeye yardımcı olabilecek yaratıcı enerji sağlar.

Stresi Azaltmak

Genelde çay rahatlatıcıdır, böylece gün boyunca sakin olmaya yardımcı olur. Ayriyeten stres nedeniyle hücresel hasarın önüne geçer.   Stres azaltıcı desteği olan L-teanin, beyinde alfa aktivitesini doğal bir sakinliğe sokmak için uyarmaktadır. Bu amino asit, endişeyi azalttığından vücudun stresli durumlarda üstünlük yeteneğini artırmaktadır.

Kanseri Önleme

Kilo kaybı için Herbalife çayı da dâhil olmak üzere herhangi bir çaydaki EGCG,, kanser hücerelerin yok edilmesi konusunda yardımcı olabilir. Sonuç itibariyle kanserli hücrelerin büyümesini ve yayılmasını durdurur. Amerikan Kanser Derneği bu çayın bazı kanser türlerini tedavi edip önleyebileceği iddialarını desteklemek adına daha çok klinik denemeye ihtiyaç duyduğunu söylemektedir. Çeşitli laboratuvar çalışmalarının sonucunda bu yararlı içecek kanser hücrelerine karşı koruyucu etkiler ortaya çıkardığı ortaya çıkmıştır. Bu çalışmada EGCG’nin akciğer kanserinin büyümesini baskıladığı bulunmuştur. Yapılan başka bir çalışmada da meme kanseri tümörlerini inhibe ettiği yönündedir. Dahası yapılan analiz sonucunda çayın tüketimini yapan kadınların meme kanserine yakalanma riskinin içmeyen kadınlara göre yeşil çay içmeyenlere göre daha düşük olduğunu göstermektedir.

Nasıl Demlenir?

  • 1 fincan sıcak içme suyu
  • 1/2 çay kaşığı herbalife

 Bu çayın hazırlanması için1/2 çay kaşığı toz bir fincan sıcak su veya soğuk suya eklenmelidir. İyice karıştırıldıktan sonra düzenli şekilde içilir.

Farklı bir tarifte;

  • 250 ml sıcak su
  • ½ çay kaşığı ( yaklaşık 1.7 gram içecek )

200-250 ml sıcak veya soğuk su ile ½ çay kaşığı (yaklaşık 1.7 g) çay ile karıştırılması gerekir. Günde bir veya iki bardak içilmesi yeterli olacaktır. Sağlıklı bir aktif yaşam tarzına uygun olarak dengeli ve çeşitli bir diyetin parçası olarak bu ürünün tadını çıkarmak gerekir.

Günde kaç bardak Herbalife çayı içilmelidir?

Bu faydalı olan içeceğin gün içinde 3 fincan içilmesi yeterli olacaktır. Yalnız Herbalife çayının bir diüretik olan kafeini içerdiğini unutmamak da gerekir. Bu durumda, sık sık idrara çıkmaya sebep olacak etkiler yaratır. Yatmadan birkaç saat önce tüketimi yapılırsa uyku üzerinde olumsuz etki yaratabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı