Hazır ürünler

Herbalife Çayının Sağladığı Faydalar ve Demlenme Şekilleri

Herbalife çayı kısa sürede kilo vermeyi desteleyen bir içecektir. Bunun yanı sıra bağırsak ve sindirim sistemi üzerinde de olumlu düzeyde etkileri bulunur.

Faydaları

Herbalife çayı insanlar tarafından ve ülkemizde en çok kullanılan yağ yakıcı içecekler arasında bulunmaktadır. Birçok beslenme uzmanı özel formülüyle geliştirilmiş olan herbalife çayının yağ yakımını hızlandırdığını onaylar. Zaten çayın içindeki yağ yakımı formülü de uzmanlar tarafından uzun çalışmalar sonrasında yapılmıştır. Yağların yok olmasına olanak sağlayan çay metabolizmayı hızlandırır ve kullanan kişiye enerji sağlar. Ayriyeten ödem adımını kısa sürede sağlamaktadır. Bunların yanı sıra hipertansiyon ile yüksek kan şekeri sorunu dengede tutmak adına herbalife tarafından bitkisel olarak hazırlanan çayı tercih edilebilir. İçeriğinde bulunan özel karışımlar vücutta bulunan toksin tarzı ve buna benzeyen maddeleri de temizleme konusunda çalışmaktadır. Herbalife konsantre çayının faydaları ve vücuda verdiği olumlu etkileri arasında;

 • Düşündüğünden daha az egzersiz yaparak yağ yakımında oldukça yardımcıdır.
 • Metabolizmanın kısa sürede hızlanması konusunda destek sağlar.
 • Kan dolaşımını güçlendirici etkileri vardır ve enerjinin arttırılması adına birebirdir.
 • Antioksidan desteği sağlar.
 • İnsan vücudunda bulunan zararlı toksinlerin atılmasını kısa sürede sağlamaktadır.
 • Yüksek düzeyde var olan kan şekeri için birebirdir ve kısa sürede düşürülmesini destek verir.
 • pH dengesini düzene sokar.
 • Kardiyovasküler ile sindirim sağlığını korumada destekçidir.

İnsanlar her gün kahve ve benzeri gibi birçok zararlı içecekler tüketir. Bunları tüketmek yerine Herbalife tarafından hazırlanmış olan bu içeceği tüketmek kilo vermenin yanı sıra sağlık açısından da birçok olumlu etkiye sahiptir. Özellikle insanların vücudundaki su ihtiyacını düzenli olarak karşılamayı hedefleyen bir içecektir. Gün içinde su içmeyi unutan ve su içme konusunda sıkıntı yaşayan kişilerin tüketebileceği bir içecektir.

Çayın Demlenmesi

 • Yarım çay kaşığı Herbalife
 • Bir su bardağı soğuk ya da sıcak su

Direkt olarak suyun içine atılacak olan bu etkili karışım iyice karıştırılmalıdır. Kısa sürede hazırlanan çay ister atıştırmalıklar la isterseniz tek olarak tüketilebilir. Gün içinde düzenli olarak tüketilmesi kısa sürede kalori yakımına destek sağlar. Bir su bardağı içecek ile yaklaşık olarak 70 kalori yapılmaktadır. Zayıflamak adına ve sağlık açısından faydalarından yararlanmak için günde 3 ile 4 su bardağı içeceğin tüketilmesi uygundur.

Limonlu Karışım

 • 1 çay kaşığı herbalifın limonlu çayı
 • Bir su bardağı su

Bir su bardağı kaynatılmış içme suyunun ya da soğuk suyun içine direkt olarak mı karışım atıldıktan sonra erimesi için iyice karıştırılmalıdır. Erimesi etkilerinin vücuda ne içmesi adına gerekli olan bir eylemdir. Hazırlanan içecek günde 3 ile 4 kez düzenli şekilde içilir. Klasik tatlar sevmeyenler için Limonlu çay farklı bir tat sunacaktır.

Hazır olarak tüketilecek olan bu içeceğin 4 farklı türü bulunur. Bunlar;

 • Klasik
 • Limonlu
 • Ahududulu
 • Şeftalili

Zararları

Herbalife çayının belli başlı yan etkileri bulunur. Özellikle mide bölgesinde sorun olan kişilerde mide yanması, bulantı, ishal ve kusma meydana gelebilir. Bunun dışında böbreklerinde sorun olan kişilerde böbrek taşı oluşumu desteklenmektedir. Özellikle antidepresan kullanan ve sinir sisteminde sorun olan kişilerde sinirlilik seviyesini üst düzeye çıkartır. İçilecek olan bu çay markanın diğer ürünleri ile birlikte bireysel diyet programı ile kullanıldığı zaman daha da faydalı hale gelir. Tabii ki yanında egzersiz ve düzenli beslenme programı uygulanırsa düşünenden daha çok kilo verimi olacaktır. Kilo ve sağlık açısından insan vücuduna sunduğu olumlu etkiler kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Bundan dolayı bir kişi 3 Kilo verirken diğeri 5 kilo verebilir.

Yorumlar

Bu çayın tüketimini yapan kullanıcılardan farklı yorumlar gelmektedir. Bir kesim çayın çok faydalı olduğunu ve çok uzun süredir kullandığını anlatır. Bu kesim çayın midede tokluk hissi yarattığını ve zayıflamaya Destek olduğunu söylemektedir. Ürünün çeşitliliğinin olmasa alternatif olarak iyi bir seçenektir. Özellikle gün içinde su içme konusunda sıkıntı çeken kişiler için faydalı olacaktır. Bir kesimde bu çayı sevmediklerini ve bu içecekten memnun kalmadıkları ifade etmektedir. Çayın tadından ve yaydığı kokusundan hoşnutsuz olduklarını normal çayın yeni kesinlikle tutmadıkları ne söylerler. Sağlık ile alakalı ciddi düzeyde sorunu olan insanların kesinlikle kullanmaması ve kullanmaya başlamak istiyorlarsa da mutlaka uzman görüşü olarak kullanması gerekir. Bazı ilaçlarla etkileşime girebileceğini den dolayı uzman görüşü bu süreçte çok önemlidir. Bitki çayı form tutma konusunda insanlar üzerinde farklı etkiler meydana getirdiğinden dolayı kullanan kişiler bireysel değişimleri izleme konusunda yol almalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı