Sorular

Hamile Kalma Konusunda Fayda Sağlayan Bitki Çaylar

Hamile kalmak isteyen kişiler bitkilerden elde edilecek olan çaylardan yararlanabilirler. Bu çayların düzenli kullanımı hamilelik olasılığını yüksek seviyelere çıkartır.

Hamilelik ve Bitki Çayları

Gebelik ve emzirmeye hazırlık olarak vücudun sağlığını desteklemenin en iyi yollarından biride, infüzyon olarak da bilinen besleyici bitkisel çaylardır. Kendi gevşek yapraklı bitkisel çaylarınızı yapmak için kullanılabilecek, hamilelik için güvenli olan çeşitli besleyici yoğun bitkiler vardır. Hamile kalmayı ve gelişmekte olan bir bebek ve anne için bir dizi bitki güvenli ve destekleyici şekilde kullanılabilir. Bitkisel çayların, kadınların gebeliği için vücudu hazırlamalarına yardımcı olmanın en iyi yollarından biri olduğu da uzmanlar tarafından söylenmektedir. Paylaşacağım tarifler, hamilelik ve emzirme için güvenli olan birkaç bitkisel formülü içerir. Bitkisel çayların bazıları gebe kalmayı hızlandıran etkilere sahiptir. Bunun dışında da aşağıdaki etkiler ile gebeliği destekler.

 • Vücudun ve gelişmekte olan bir bebeğin sağlığını korumak için gerekli olan çok çeşitli besinler sağlarlar. Vitaminleri, mineralleri, mikro besinleri bulunur.
 • Sindirime yardımcı olur ve sindirim sağlığını destek olur.
 • Vücudu nemlendirir.
 • Vücudun doğal detoksifikasyon süreçlerine (karaciğer, böbrek, cilt) destek olurlar.
 • Bu otlar yumuşaktır ama vücuttaki en büyük kalıcı değişiklikleri ortaya çıkarır.
 • Onlar toksik değildir.
 • Besinler ve tıbbi bileşenler vücut tarafından kolayca emilir, asimile edilir ve kullanılır.
 • Kullanılan bitkilerden mineraller, uçucu yağlar, müsilaj ve çoğu tıbbi bileşen için mükemmel bir çözücüdür.

Doğurganlık ve Gebeliği Artırmak İçin Otlar

Kırmızı Ahududu

Demir ve diğer besinler açısından zengin besleyici bir bitki, anemi için kullanılabilir. Özellikle yumurta kalitesini artırmaya yardımcı olabilir. Büzücü özellikler aşırı kanamayı durdurmaya ve uterusu güçlendirmeye destek sağlamaktadır. Ameliyat sonrası kullanılan endometriozis, fibroidler, kistler, prolapsus ve sezaryen vakalarında uterusun iyileşmesine yardımcı olabilir. Hamilelik ve sonunda doğum eylemi için vücudu hazırlayan pelvik bölgenin uterusu ve kasları üzerinde tonlama etkisi vardır. Kırmızı ahududu çayı veya besleyici infüzyon şeklinde hamilelik boyunca tüketmek de oldukça güvenlidir.

 • 1 yemek kaşığı ahududu
 • 1 su bardağı içme suyu

Suyun içinde 3 dakika kaynatıldıktan süzülen bu karışım içmeye hazır bir hale gelir. Gebe kalma sürecinde günde 2 defa içilmesi uygundur.

Kırmızı Yonca Blossoms ve Yaprak 

Bu besleyici olan bitki, vitamin ve mineral açısından zengin bir kan temizleyicisidir. Gebe kalma ve gebelikten önce vücudun detoksifiye edilmesine yardımcı olur.  Sindirim, karaciğer sağlığı, geliştirilmiş dolaşım, hormonal denge sorunları için birebirdir. Bilinmeyen infertilite sorunları, fallop tüpleri ve düzensiz adet kanamaları konusunda kullanılabilir. Bu bitki bir infüzyon veya çay içinde besleyici bir gıda olarak alınabilir.

Isırgan

Zengin vitaminler, mineraller, klorofil, demir ve C vitamini, genellikle anemi, aşırı kanama konusunda kullanılır. Yüksek vitamin ve mineral içeriği kan ve doku oluşumunu destekler. Isırgan ayrıca karaciğeri destekler ve hormonal denge sağlar. Bu bitki, vücudu, gebe kalmadan önce nazik bir şekilde temizlemede ve aynı zamanda gebe kalmak için beslemek üzere kullanılabilir.

 • 1 tutam ısırganın taze yaprakları yoksa tohumu
 • 1,5 su bardağı kaynar su

Bu çayın hazırlanmasında taze yaprakların kullanılması faydaları 2 katına çıkartır. Yoksa tohumlarda fayda sağlayan özelliklere sahiptir. Suyun içine ısırgan yaprakları atılır ve 15 dakika bekletilir. Ardından süzüldükten sonra içmeye hazır hale gelir.

Süt Devedikeni 

Süt devedikeni en yaygın olarak karaciğer sağlığı için kullanılmaktadır. Karaciğer filtre toksinlerine yardımcı olduğundan, hormonları dengelemeye ve fazlalığı ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Ayrıca, karaciğer hasarını iyileştirdiği ve karaciğeri gelecekteki hasarlardan koruduğu da gösterilmiştir. Bu, hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanılan gebelik öncesi ve infertilite detoksifikasyonunun büyük bir parçasıdır. Sabah hamileliğine yardımcı olmak için erken hamilelik sırasında da kullanılabilir.

 • Bu ottan en çok faydayı günlük olarak 1-3 kaşık öğüterek ve üzerine serpiştirerek gördüm. 
 • Genellikle% 80 silymarin içeren standartlaştırılmış tentür formunda alınır.

Ashwagandha

Ashwagandha gibi bir adaptojen otu seçerken gebe kalma zorluğu olanlar için genel endokrin ve hormon dengesinin sağlanmasına yardımcı olabilir. Bu bitki tiroid ve böbreküstü bezi fonksiyonunu düzenlemeye ve restore etmeye yardımcı olabilir. Aynı zamanda bir sinir olup, stres üzerinde sakinleştirici bir etki sağlar ve düzenli uyku düzenlerine yardımcı olabilir. Bu, erkekler için harika bir başka bitkidir ve libidoyu arttırmak ve sperm sayısını arttırmak için kullanılabilir. Ottan klasik şekilde hazırlanan çayın düzenli bir şekilde alınması sonucunda istenilen faydalar elde edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı