Default

Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır?

Zayıflama konusunda oldukça etkili olan ve son yıllarda ülkemizde oldukça fazla tüketilen Goji Berry çayı ile siz de fazla kilolarınızdan kolayca kurtulmak ister misiniz?  Bu makale de Goji Berry çayı ve meyvesi hakkında tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Goji Berry çayı kullanımı ile fazla kilolarından kurtulanlar ve sağlıkla yaşama adım atanlar her geçen gün daha da artmakta. O halde öncelikle Goji Berry meyvesini tanıyalım ve etkilerini öğrenelim.

Kurt üzümü olarak da bilinen goji berry meyvesinin anavatanı Uzakdoğu’ dur. Dünyada ve ülkemizde de son yıllarda oldukça fazla kullanılmaktadır. Hoş bir tadı olan sulu bir meyvedir. Meyvesi ve yaprakları kurutularak zayıflama etkisi yüksek olan Goji Berry çayı yapımında kullanılmaktadır.

Goji Berry meyvesi yapısında C, E, B1, B6, B12 vitaminleri; Omega-3, Omega-6; fosfor, demir, kalsiyum, fiber, karoten, polisakkaritler bulunmaktadır.

Goji Berry Çayı Zayıflatır Mı?

Birçok kişi Goji Berry çayı kullanımı ile fazla kilolarından kurtulmuştur. Ünlülerden tutun çevremizde bile fazla kilolarından kurtulan birçok kişi goji berry çayı ile zayıfladığını söylemektedir. Uzmanlar tarafından da önerilen goji berry çayı hem sağlıklı bir şekilde zayıflatıyor hem de açlık hissini bastırıyor.

Goji Berry çayı günde 3 kere yemeklerden önce içilmelidir. Uyumadan önce içilmesi önerilmez. Çünkü canlandırıcı etkiye sahiptir.

 Goji berry çayının canlandırıcı etkisi olduğundan uyumadan önce içmeyiniz.

Goji Berry Çayı Nasıl Hazırlanır?

Goji Berry çayı yapımı için 1 yemek kaşığı kurutulmuş goji berry meyvesi, 1 su bardağı su ve 5 damla limon suyu gerekmektedir. Bir bardağın içine goji berry konur ve üzerine kaynar su eklenir. 25 – 30 dakika demlenmesi beklenir. Demlenen çay süzülür ve limon suyu ilave edilerek içilir.

Goji berry çayının yağ yakıcı özelliğini artırmak için bir tutam  zencefil  tozu da ekleyebilirsiniz.

Goji berry çayını meyvesinden yapabileceğiniz gibi piyasada hazır satılan poşet çaydan da hazırlayabilirsiniz.

Goji Berry Poşet Çayı Nasıl Yapılır?

Poşet çay şeklinde aldığınız Goji Berry’ nin hazırlanışı daha kolaydır. 20 ve 45 poşetlik kutularda piyasada poşet çayı bulunmaktadır. Bir bardak sıcak suya bir poşet Goji Berry çayı atılır ve demlenmesi beklenir. Günde iki kere sabah ve akşam aç karnına, yemeklerden önce içilir. Kesinlikle şeker ilave edilmemelidir. Zaten hoş bir tadı olduğu için şeker gerektirmez ve ağızdan hoş bir tat bırakır.

Goji Berry çayı kullanımı, mide ve bağırsak sorunları olanlar, hamile ve emziren anneler, küçük çocuklar ve alerjisi olanlar için uygun değildir.

Goji Berry çayı kullanımı sadece kilo verdirmez. Birçok hastalığa iyi gelir ve sağlıklı yaşam konusunda olumlu etkileri çok fazladır. Goji Berry çayı ile kan şekerini dengeler, kötü kolestrolü düşürür, iyi kolestrolü arttırarak dengede tutar. Karaciğer, akciğer, böbtek fonksiyonlarını normalleştirir ve görevlerini sağlıklı bir şekilde yapmalarını sağlar. Metabolizmayı güçlendirir, hareketlendirir, yağların hızlı yakılmasını sağlar. Kan dolaşımına olumlu etkisi oldukça fazladır. Goji Berry çayı kullanımı, vücuda canlılık ve zindelik verir. Gözleri kuvvetlendirir. Susuzluğu giderir. Kemik gelişiminde ve güçlenmesinde olumlu etki sağlar.

Goji Berry çayı içerdiği germanyum maddesi sayesinde vücutta oksitleşerek kanser hücreleri ile mücadele eder.

Goji Berry çayı kullanımı ile hem fazla kilolardan kurtulmak hem de sağlıklı yaşamak için ideal bir besindir.

Goji berry çayı zayıflatır mı? Görüldüğü gibi sadece zayıflatmakla kalmayıp sağlıklı bir yaşamı da garantilemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı