Zayıflama Çayı

Göbek Erimesinsi Sağlayan Bitkisel Olan Çaylar

Göbeğin erimesi ve yağların yanması için bitkisel otlardan hazırlanan çay çeşitleri vardır. Bunlar düzenli kullanıldığı zaman gayet faydalı çözüm sunar.

Göbek Eriten Çaylar

Göbek bölgesinde ve etrafında bulunan ekstra ağırlıkları taşımak sadece fiziksel görünüşü etkilemekle kalmaz. Aynı zamanda benlik saygısını azaltır ve sağlık açısından da zarar verir. Göbek bölgesinde yağ biriktirdiği zaman aşağıdaki gibi hastalığa yakalanma riski artar;

 • Hipertansiyon
 • Kardiyak problemler
 • Diyabet
 • Osteoporoz
 • Solunum zorlukları
 • Migren

Göbek boyutunu etkili bir şekilde azaltmak ve karın yağ yakmak için kullanabilecek doğal ürünler bulunur. Doğal ürünlerden elde edilecek olan çaylar vücudu temizlemek ve toksinleri temizlemek için inanılmaz detoksifiye edici özelliklere sahip olan bileşenlerinde yatmaktadır. Düz bir göbek için aşağıdaki ürünlerin beslenmeye katılması da çok önemlidir.

Limon

Limon toksinleri gidermek için mükemmeldir. Çoğunlukla kilo verme çaylarına ve smoothie’lere dâhil edilir. Çünkü yuttuktan sonra kanda yağ tahliye edici ajanlara dönüşürler. Ayriyeten güçlü şekile bağışıklık sistemi adına gerekli olan C vitamini ile karaciğeri uyarmak için enzim fonksiyonunu maksimize eden sitrik asit içerirler. Bunlar idrar söktürücü özellikleriyle tanınırlar ve zengin bir pektin kaynağıdırlar. Ayriyeten gün boyunca açlık ve istekleri azaltarak vücudu alkalileştirmeye yardımcı olurlar.

Tarçın

Tarçın kan şekeri düzeylerini yönetme yeteneği ile bilinmektedir. Bu insülin sivri ve damlalarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Artan insülin insan vücudunun sonunda yağ birikintileri olarak sonuçlanan kandaki tüm glikozu yakmasını önler. Tarçın alarak kan şekeri düzeyini normale döndürmek mümkündür. Kandaki artmış glukoz düzeyleri genelde kilo alma ile sonuçlanmakta ve bunu kaybetmekte zorlanılmaktadır.

Zencefil

Antienflamatuardır, glikoz konusunda duyarlılığını artırır ve serotonin seviyelerini artırmaktadır. Bu da kontrol isteklerine yardımcı olur. Aynı zamanda vücudun temizleme işlemini kolaylaştırır ve sıvı tutulmasına karşı savaşır. Zencefil bitkisi hazımsızlık ile ilgili rahatsızlığı azaltan gastrik suların üretimini uyarır. Vücudun besin maddelerini daha iyi emmesine ve israfı azaltmasına yardımcı olmaktadır.

Bal

Porsiyon başına şekerden daha fazla kalori içeriyor olsa bile daha fazla besin değeri sağlar. Daha yavaş emilir. Bal, tedavi edici özellikleri ve birçok sağlık yararı için bilinen vitaminleri, mineral tuzları ve amino asitleri içerir. Bu besinin içindeki bileşikler sayesinde, stresi azaltma, uykuyu düzene sokma ile solunum sistemi sorunlarını önleme gibi etkiler elde edilir. Aynı zamanda hafif bir müshil etkisi bulunur. Tabii bitki çaylarının içine düzenli katıldığında müshil etkileri yaratır.

Bitki Çayları Nasıl Demlenir?

 • 1 bardak su
 • 1 çay kaşığı kadar tarçın
 • 1 limonun yarısının suyu
 • Zencefil minik  parça
 • Bal bir çay kaşığı
 • Su

Suyu ocak üzerine alınır ve kaynamaya başlayınca bal hariç tüm malzemeler bunun içine eklenir. 10 dakika demlendikten sonra 5 dakika soğumaya bırakılması gerekir. İçmeden önce süzülür ve içine tatlı kaşığı doğal bal ilavesi yapılır. Göbek yağlarını yakmaya yardımcı olmak için gün içinde iki defa bu çayın içilmesi gerekir. Sabahları aç karnına ve akşamdan yatmadan önce tüketilmesi oldukça uygundur. Sabahları çayın tüketilmesinden sonra kahvaltı yapmak için yarım saat beklemek gerekir. Sonuçları görmek isteyen kişilerin düzenli şekilde kullanım yapması da oldukça uygun olacaktır. Bu çaydaki malzemelerin maksimum faydasını vücuda aktarmak için, sağlıklı bir diyet, düzenli egzersiz ve bol su içilmesi de oldukça önemli bir detaydır. Düzenli şekilde yapılacak olan tüketimler ile kişi kendini enerji dolu hisseder ve karın yağ fark edilir derece azalır.

Beyaz Çay

Metabolizma ile beslenme konusunda yapılan bir çalışmaya göre, bu demleme aynı zamanda lipolizi artırarak depolanan yağları parçalama sürecini hızlandırırken yenideb yağ hücrelerinde oluşumları engeller. Başka bir araştırmacı grubu konusunda çayın hücrelerden gelen yağların salınımını tetikleyen ve yağın enerjiye dönüşme yeteneğini hızlandıran bir tür antioksidan olan zengin bir kateşin kaynağı olduğunu bulunmuştur. Bu güçlü bitki çayı tarifi;

 • 1 tutam beyaz çay
 • 1 su bardağı sıcak su

İlk kaynarlığı giden suyun içine beyaz çay atılır. 8 dakika kadar demlenmesi için bekletilir ve hemen süzülür. Ilık bir şekilde içildiğinde metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Ayrıca sindirimin kolaylaşması içinde çok faydalıdır.

Rooibos

Rooibos bitkisi çalı yaprakları ile yapılan bu kırmızı ve doğal tatlı çay güçlü olan yağ eriticisidir. Güney Afrikalı olan araştırmacı kişilere göre, bitkide var olan polifenoller ile flavonoidler, adipogenesis’i (yeniden yağ hücrelerinin oluşmasını) yüzde 22 kadar önler. Kimyasal maddeler ayrıca yağ metabolizmasına yardımcı olur. Bu demlemek için klasik uygulama kullanmak yeterlidir.

Defne Yaprağı Çayı

 • 800 ml su
 • 1 tarçın çubuğu
 • 3 defneyaprağı
 • 1 yemek kaşığı yeşil çay

Öncelikli olarak su kaynatılır. Kaynamaya başladığı zaman ocağın altı kapatılır. Tarçın çubuğu, defneyaprağı ve yeşil çay 1yemek kaşığı eklenmesi gerekir. Çayın ağzı kapatıldıktan sonra 15 dakika bekletilir ve sonra süzülür. Metabolizmayı hızlandırmak için en iyi zamanın sabah erkenden olduğunu unutmamak gerekir. Bundan kaynaklı olarak sabah uyandıktan hemen sonra, sabahın erken saatlerinde ilk fincan çayı aç karnına içmek önemlidir. Kahvaltıdan sonra, akşam yemeğinden önce ve uyumadan öncede bu içeceğin içilmesi göbeğin kısa sürede erimesini sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı