Zayıflama Çayı

Funda Çayı Zayıflatır Mı ve Nasıl Demlenir?

Fazla kilolu olan kişilerin metabolizmalarını hızlandırıp sağlıklı kilo vermelerini sağlayacak olan bitkinin ödem söktürücü özelliği de bulunmaktadır. Funda çayının demlenme şekli.

Funda Çayıyla Zayıflama

Vücutta birikmiş olan ödemin gitmesinde faydalı olduğu kadar metabolizmanın da hızlanarak daha sağlıklı kilo vermenizde etkili olması ile bilinmektedir. Bu çayın kilolarınızı sağlıklı verme konusunda yapacağınız diyet boyunca içmeniz sonucunda daha hızlı kilo vermenizde etkili olur. Çayın zayıflatma etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle bir türlü kilo veremeyenlerin günde 2 bardak içmeleri sonucunda daha hızlı metabolizmaya sahip olacakları için kilo verimleri de hızlanacaktır. Çayı içerken aynı zamanda hazımsızlık, şişkinlik gibi problemleri de ortadan kaldırması ile bilinmektedir. Sindirim sisteminin de daha sağlıklı ve hızlı çalışmasında etkili olacak bir çay olmaktadır. Yağların yakılmasında etkili olmaktadır ve ödemin sökülmesini de sağlamaktadır. İştah kesici özelliğinin de bulunması sebebi ile kullanacak olan kişilerin funda yaprağı ile demleyerek içtikleri çay sonucunda iştahlarının da kesilmesi ile bilinen bir gerçektir. Bu çayı içerken hızlı kilo verenler ve iştahı açık olduğu için çok yemek yiyenlerin içmeleri tavsiye edilmektedir. Çayın 14 gün boyunca günde en fazla 2 bardak içilmesi ve 2 hafta sonunda ise üç gün ara verilerek tekrardan içilmesi önerilmektedir.

Bazı kişilerde metabolizmanın hızlanmasını sağlamakta olan bu çayın aynı zamanda da alerjik reaksiyonların gelişmesine neden olabilir. Bu sebeple alerjisi gelişen kişilerin çayı içmemeleri önerilmektedir.

Tarifleri ve Yapım Aşamaları

 • 1 yemek kaşığı funda bitkisi
 • 200 gram su

Kilo vermek isteyenlere tavsiye edilmekte olan çayın yağ yakıcı özelliğinin ve ödem söktürücü özelliği ile bilinmektedir. Çayın demlenirken her zaman için normal çeşme suyu yerine klorsuz olan su tercih edilerek demlenmesi önerilmektedir. Demlenmesi oldukça kolaydır. Bu nedenle de günde 2 fincandan fazla içilmesi tavsiye edilmeyen bu çayı her zaman taze demleyerek içmeniz önerilmektedir. Zayıflatma konusunda yardımcı olacak çayı demlemek için bir fincan yani 200 gram kaynamış suyun içerisine 1 yemek kaşığı miktarında funda bitkisi konularak kabın ağzı kapatılmalıdır. Demini alması beklenmeli ve sonrasında süzülerek içilmelidir. Daha çok fayda etmesi için aç karnına içmeniz önerilmektedir. Bu sayede iştah kesici özelliği ortaya çıkacaktır.

Isırgan Otlu Funda Çayı

 • 1 yemek kaşığı kurutulmuş funda bitkisi
 • 1 tatlı kaşığı ısırgan otu
 • 1 çay kaşığı bal
 • 250 gram su

Isırganlı çayı demleyeceğiniz zaman metabolizmanın hızlanmasında etkili olan bu iki bitki kullanılarak yapılacak çayın daha sağlıkla kilo vermenizde etkili olur. Isırgan otunu aktardan satın alırken, otun rengine dikkat etmeniz gerekmektedir. Sararmış ya da gri renkte olan ısırgan otunu almamalısınız. Her zaman için kurumuş ısırgan otu bitkisinin koyu yeşil renkte olanlarını tercih etmeniz kilo vermek için metabolizmanızın da hızlanmasını sağlayacağı bir gerçektir. Kaynamış suyun içerisine ısırgan otu ve funda bitkisi konularak demlenmesi için beklenir. Demini aldığı zaman süzülerek içerisine bal ilave edilerek içilmesi uygundur.

Fundalı Yeşil Çay

 • 1 yemek kaşığı funda bitkisi
 • 1 tatlı kaşığı yeşil çay
 • 200 gram su

Şifalı bitkiler arasında olan ve insanların hızla zayıflamasında etkili olan çayların başında gelen yeşil çay ile ödem söktürücü özelliği ile bilinen funda bitkisi kullanılarak demleyecek olduğunuz çay sonucunda daha hızlı kilo vermeniz mümkün olacaktır. Ayrıca çayı aç karnına içmeniz durumunda iştah kesici özelliği ile de bilinmektedir. İlk olarak yeşil çayın özel bir demlenmesi olduğu unutulmamalıdır. Çok sıcak ya da çok soğuk suyun içerisine konulmamalıdır. Her zaman ılık suyun içerisine koyacağınız belirtilen miktarda yeşil çayın birkaç dakika ocakta kısık ateşte kaynamasının ardından ocağın altı kapatılarak içerisine funda bitkisi konulmalıdır. 10 dakika demini alması beklendikten sonra süzülerek içilmelidir.

Tarçınlı Funda Çayı

 • 1 yemek kaşığı funda bitkisi
 • 1 çubuk tarçın
 • 1 çay kaşığı bal
 • 200 gram su

Tarçın ve funda bitkisi kullanarak demleyecek olduğunuz çayın metabolizmanın hızlandırması ve sağlıkla kilo vermenizde etkili olacaktır. Çayı demleyerek içebilmeniz için ilk olarak çubuk ya da toz tarçın kullanmalısınız. Çubuk tarçın kullanarak çayı demleyecek olanların suyun içerisine atmaları ve kaynamasını beklemelidir. Toz tarçın kullanacaklar ise su kaynamasının ardından suyun içerisine koymalıdır. Kaynamış suyun içerisine funda bitkisi de eklenerek demini alabilmesi için 10 dakika beklenir. Demini tam olarak almasının ardından metabolizmanın hızlanmasında etkili olan çayın süzülmesi ve içerisine tatlandırması için bal ilave edilerek içilmesi gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı