Hazır ürünler

Forx5 Çayı Faydaları ve Kullanım Önerileri

Forx5 çayı içerisinde 11 adet bitkinin bulunduğu zayıflatıcı özelliği ile bilinen çaylardandır. Günlük düzenli kullanımda bir ay içerisinde etkilerini göstermektedir.

Forx5 Çayı Faydaları ve Kullanım Önerileri

İçeriğindeki bitki özleri sayesinde kilo vermeye yardımcı olması ile bilinen Forx5 çayı son dönemlerde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Her biri zayıflatıcı özelliği ile öne çıkan 11 bitki özünden oluşan bu çay sadece zayıflatmakla kalmayıp kişilerde görülen mide ve bağırsak sorunlarını da çözerek metabolizmalarının daha etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır.

Forx5 çayı Iron Tea olarak da bilinmektedir. Tek başına zayıflamaya faydası olmayan bu çay kullanılırken mutlaka spor yapmaya özen gösterilmeli ve yiyecek tüketimlerine de dikkat edilmelidir. Abur cubur tüketimi, kafeinli içecekler ve kalori miktarı yüksek olan içeriğinde yoğun miktarda yağın bulunduğu besinlerin tüketimi de bir süre sonra çayın etkisini en aza indirecektir.

For x5 çayının tüketiminde miktarına ve günlük tüketimine dikkat edilmesi gerekir. Fazla miktarda tüketilmesi halinde yan etkilerinin kaçınılmaz olacağı için doktor kontrolünde kullanılması gerekir.

Kronik rahatsızlığı olanlar, kalp ve damar hastalığı olan kişiler, böbrek yetmezliği gibi sorunları olanlar, hamileler ve emziren anneler tarafından bu çayın tüketilmesi sakıncalı olabilir. Bu nedenle tüketmemelerinde fayda vardır.

Forx5 Çayının İçindekiler ve Zayıflamaya Olan Etkileri

2008 yılından bu yana satışa sunulan Forx5 çayı içindekiler açısından oldukça zengin bir karışım sunuyor. Tamamen doğal bitkilerin bir araya getirildiği x5 çayının içerisindeki bitkilerin zayıflatıcı özelliği bilinmekle birlikte kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olup olmayacağı ile ilgili herhangi bir araştırma yapılmamıştır.

Biberiye: Antioksidan etkiye sahip olan biberiye harika bir yağ yakıcı olarak bilinmektedir. Bağışıklık sisteminin de güçlenmesinde oldukça etkili olan biberiye iştah kesici olduğundan dolayı uzun süre tok tutma özelliği de sunmaktadır. Ayrıca hazımsızlık ve kabızlık problemlerine de iyi gelmektedir.

Mate Yaprağı: Yorgunluğu alması ve daha dinç bir vücuda kavuşmayı sağlaması ile bilinen mate, kilo vermeye yardımcı olduğu gibi cildin de güzelleşmesini sağlıyor. Antioksidan özelliği ile birlikte kalp dostu ve damar koruyucu olarak da bilinmektedir.

Safran: Yoğun miktarda vitamin ve mineral içeren safran oldukça pahalı bir baharat olmasının yanında metabolizmayı çalıştırıcı etkisi ile bilinmektedir. Bağırsaklarda oluşan sorunları ortadan kaldırmak isteyenler için etkili bir bitkidir.

Ginseng: Adamotu olarak da bilinen bu bitki irfan ve bilgi artırıcı, zihni güçlendirici özelliklerinin yanı sıra gündelik hayatta daha dinç olmayı sağlamaktadır. Ayrıca zayıflama yöntemleri denenirken yaşanan halsizliğin önlenmesinde de etkili bir şekilde kullanılabilmektedir.

Funda Yaprağı: Zayıflatıcı etkilerinin yanı sıra rahatlatıcı bir özellik de sunan funda, böbreklerin çalışmasını da desteklemektedir.

Sinameki: Bağırsakları kuvvetlendirerek sindirimi kolaylaştıran sinameki, gaz problemlerinin de ortadan kalkmasına yardımcı olur. Şişkinliği alarak hazımsızlığı ortadan kaldırır. Özellikle kabız olan kişiler için çok ekilidir.

Sandaloz Sakızı: Zayıflamak isteyenler tarafından tercih edilen bu sakız yağ yakıcı olması ile bilinir. Farklı bitkilerle ve sirke ile karıştırılarak kürler hazırlanabileceği gibi çay şeklinde de tüketilebilir.

Keten Tohumu: Kaliteli proteinler içeren keten tohumunun içerisindeki yağ asitleri ile birlikte zayıflamaya büyük oranda fayda sağlamaktadır. Ayrıca lif açısından yoğun bir içeriğe sahip olan keten tohumu uzun süre tok tutucu olduğundan dolayı daha kontrollü bir şekilde besin tüketimi sağlamaktadır.

Hibüskus Çiçeği: Vücutta bulunan ödemlerin atılmasına yardımcı olan hibüskus çiçeği zayıflamak isteyenler için idrar söktürücü özelliği ile bilinmektedir. Midenin rahatlamasını sağlayan bu çiçek tek başına da zayıflamak isteyenler tarafından kullanılabilmektedir.

Lohusa Şerbeti: Bağışıklık sistemini güçlendirmeyi sağlayan bu şerbet tadının güzel olması ve mideyi rahatlatarak gazı alması ile bilinmektedir.

Kitre: Zayıflamak isteyenler tarafından kaybedilen gücü kazanmak için kullanılan bu madde dinç olmayı sağlamaktadır.

Forx5 Çayının Hazırlanışı

  • Bir bardak su
  • Bir tatlı kaşığı kadar for x5

Bir bardak su demliğe alınarak kaynatılır. Daha sonra üzerine for x5 çayı eklenir ve 10 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Ilıyan çay süzülerek içilir. Günde en az fazla 2 kere içilebilir. Daha fazla tüketilmesi halinde sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Ayrıca bu çay tüketilirken bol bol su da içilmelidir. Çay sabahları aç karnına tüketilmelidir.

Yoğurtlu Forx5 Kürü

  • Bir tatlı kaşığı forx5
  • Bir kase yoğurt

Günlük olarak bir kase yoğurdun içerisine forx5 tozu eklenerek tüketilebilir. Tadı çaya göre daha farklı olduğu için tüketimi de daha kolay olmaktadır.

Forx5 Çayının Yan Etkileri

  • Forx5 çayı tüketilirken bol bol su içilmesi gerekir. Tüketilmemesi halinde kişilerde büyük oranda su kaybına bağlı olarak halsizlik, baş dönmesi ve titreme görülebilmektedir.
  • Kafeinli ürünler, çay, kahve, alkol gibi ürünler bu çay tüketilirken kullanılmamalıdır. Aksi halde alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir.
  • Uzun süreli ishal şikayeti görülebilir.
  • Fazla miktarda tüketiminde organların işleyişini bozabildiği gibi kalp atışını hızlandırabilir ve ölüme kadar sonuçlar görülebilir. Bu nedenle doktor kontrolünde ve aşırıya gitmeden tüketilmesi şarttır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı