Hazır ürünler

Fitaform Kayısı Çayının Demlenmesi Nasıl Yapılmalıdır?

Fitaform kayısı çayı özellikle kilo verme sürecini destekleyen etkilerin yaşanmasına olanak sağlar. Bunun içinde günde en fazla 3 su bardağı tüketilmelidir.

Fitoform Kayısı Çayı

Fitoform kayısı çayı birçok bitki karışımlarından meydana getirilen kayısı aroması ile tatlandırılmış süzen poşet form çayı olarak satılır. Kilo kontrolü konusunda yardımcı olan bitkilerden oluşan bu doğal bileşim sağlıklı, formda bir yaşam sürdürebilmek adına hazırlanmıştır. Kayısı ile karıştırılmış çay ve kilo kaybına yardımcı olan bitkilerden oluşan içeriğe sahiptir. Doğal bir bileşimi ile tek bir fincan içinde sağlıklı bir yaşam sürdürmeye yardımcı olmuştur. İçeriğinde var olan L-Karnitin aslında bir amino asit olmamasına rağmen benzer yapısı nedeniyle amino asitlerle birlikte adlandırılmaktadır. Uzun zincirli olan yağ asitlerinin, hücrelerin enerji santralleri olarak adlandırdığımız ve böylece enerjiye dönüştürdüğümüz mitokondriyata taşınmasını sağlar. Ayriyeten yağların enerji kaynakları olarak kullanımını arttırır. Özellikle L-Karnitin diğer tiplerden çok daha etkilidir.  Kayısılı fitaform çayı oldukça güçlü yağ yakıcı olarak görev görürse. Çünkü yağlar vücutta enerji adına kullanılacak hücrelere taşınması ile sorumlu bir şekilde çalışmaktadır. Kas karnitin seviyesini yükselterek, yağ yakma işlemlerini desteklemektedir. Vücudun yakıtını işleme konusunda daha verimli hale geldiği için enerji seviyenizi artırır.  Uzun düzeyde daha fazla yağ yakma, glikojeni artırma, kasın laktatını temizleme ve hormon seviyelerini optimize etme yolu ile fiziksel performansı da arttıracaktır.

Kayısılı fitaform çayı günde en fazla 3 poşet şeklinde kullanılır. Uzmanlarda bunun dışında kullanımı kesinlikle tavsiye etmez. Ayrıca ürünün orijinalini almak çok önemlidir. Piyasada birçok sahte ürün bulunur. Bu konuda dikkatli olmak orijinal kutusunda ve ambalajında olanları tercih etmekte önemlidir. Özellikle çocukların ve bebeklerin ulaşamayacağı yerlerde saklamak gerekir. Bu çayın kullanımı konusunda ciddi düzeyde hastalığı bulunan kişiler de uzman tavsiyesi olmadan kullanım yapmamalıdır. Bazı hastalıklar ve ilaçlar ile etkileşim göstereceğinden dolayı dikkatli olunmalıdır. Hamile kadınlar, emziren anneler, kronik rahatsızlığı sorunu olan kişiler ( kalp, tansiyon, şeker ), ve içindeki bileşenlerden herhangi bir tanesine alerjisi bulunan kişilerde kesinlikle kullanmamalıdır.

Çayın Demlenmesi

Kayısılı fitaform çayı paketli ürünler şeklinde satılır. Paketleri genelde 2 gram çay içinde olan poşetlerden meydana gelir. Birçok firma 20 ya da 40 adetli şeklinde bu ürünü hazırlayarak satışa sunar. Sabah, öğle yemeği ve akşam yemeklerinden hemen hemen 15 dakika sonrasında içilmesi gerekir. Hazırlamak için;

  • 1 su bardağı sıcak kaynamış su
  • 1 paket hazır çay

1 su bardağı kaynar suyun içine 1 adet fitaform kayısı çayının poşeti eklenir ve demlenmesi adına 10 dakika kadar bekletilir. Beklemenin ardından poşet suyun içinde çıkarıldığı zaman çay hazır hale gelecektir. Bu tarz çaylar genelde kişi isteğine bağlı olarak sıcak ya da soğuk şekilde tüketilebilir.

Limonlu

İçeriğinde birçok faydalı bileşik bulunan çayın demlenmesi adına içine limon suyu katılabilir. Demlemek için;

  • 1 su bardağı kaynar su
  • Yarım limon
  • 1 poşet hazır kayısılı fitaform poşeti

Kaynar suyun içinde hazır poşet çay 6 ile 7 dakika boyunca demlenir. Ardından poşetin suyun içinden çıkartılmasından sonra demleme işlemi tamamen bitmiş sayılır. Biraz ılıdıktan sonra içine yarım limon suyunun eklemesi yapılmalıdır.

Yan Etkileri

Her bitkisel içecek gibi bu tarz içeceklerinde dozajında tüketilmesi gerekir. Bu dozaj ayarlamasının yapılmaması yan etkiler meydana getirir. Bunun içinde günde en fazla 3 su bardağı içilmelidir. Ayriyeten hazırlanacak olan içecek kesinlikle içme suyundan hazırlanması gerekir. Yapılacak olan demleme de tarife uygun ve dışına çıkmadan uygulanır. Bu şekilde zayıflama konusunda önemli düzeyde etki sağlar. Ayriyeten içecek diyet ve egzersiz programı ile birlikte kullanıldığında düşünülenden daha kolay kilo vermeye olanak sağlar. Oluşabilecek olan yan etkileri arasında;

  • En zararlı ve en sık yaşanan yan etkileri içinde çok fazla tüketimi yer alır. Aşırı düzeyde içilmesi sonucunda kişilerin ishal olması sorunu ile karşı karşıya kalınır.
  • Farklı bir yan etkisi de normal şekilde içilse bile 3 saat içen kişileri 3 defa tuvalete çıkartmasıdır. Bundan kaynaklı olarak tüketim yapacak olan kişilerin gün içindeki planları bu detay dâhilinde yapması gerekir. Aksi takdirde zor durumlar ile karşı karşıya kalınabilir.
  • Çok uzun zaman dilimleri boyunca tüketim yapılırsa karaciğerde yağlanma gibi sıkıntıların yaşanmasına sebep olur.
  • Nabız atışında artmalara sebep olabileceğinden dolayı gün içinde 3 su bardağından daha fazla tüketilmesi zararlıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı