Hazır ürünler

Büyülü Bohça Çayının Faydaları ve Hazırlama Önerileri

Büyülü Bohça Çayı Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Hazır paket çaylar, işlenme ve poşetleme sırasında genellikle değer kaybetmektedir. Doğadan markasının büyülü bohça çayları ise sağlığımız için en faydalı olacak şekilde yeniden dizayn edildi.

Büyülü Bohça Çayının Faydaları

Doğadan markasının hem insan hem de çevre sağlığını düşünerek hazırladığı Büyülü Bohça Çayı serisi son yılların popüler içeceklerinden biri. Diğer poşet çaylarla kıyaslama yapıldığında iri taneli bitki yaprakları, meyve ve baharatlar şeffaf poşetlerin içinden net bir şekilde görülebiliyor. Ayrıca ince yapısı ile bu poşetler doğaya geri kazandırılabilen çevreci bir bilinçle üretilmiş. Koruyucu olarak nitelendirilen kimyasal ve sentetik katkı maddeleri ise bu karışımlar içinde bulunmuyor. Bu poşet çaylar ile sadece insan sağlığı değil doğamızın da sağlığı da korunuyor.

Antioksidanlar açısından zengin büyülü bohça çayının içindekiler ve faydaları ise şöyle:

Yeşil çay: Vücuttaki serbest radikal hücreler ile savaşarak kanser riskini azaltır. Fiziksel ve mental yorgunluğu gidererek konsantrasyonu arttırır. Daha canlı ve enerjik hissetmeye yardımcı olur. Düzenli tüketimde cilt ve saç yapısını besler. Yapılan birçok bilimsel çalışma yeşil çay içinde yer alan enzimlerin hücre yapısını koruyarak yaşlanma karşıtı etkileri olduğunu göstermiştir.

Büyülü bohça serisinin temel bitkilerinden biri az işlem görmüş ve iri taneli yeşil çay yapraklarıdır.

Tarçın: Doğal bir antiseptik olan tarçın vücuttaki iltihaplanmayı azaltır. Kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olur. Kan şekerini düzenleyerek tatlı krizlerini azaltır. Ayrıca vücuttaki kötü kolesterolü azaltarak yağ yakımını teşvik eder ve kilo vermeyi kolaylaştırır. Doğal bir koruyucudur. Özellikle poşet çaylarda böceklenmeyi önler ve diğer bitkilerin kalitesinin de bozulmasını engeller.

Elma özleri: Sindirim sistemini düzenler. İçerdiği vitamin ve mineraller ile cildi güzelleştirir. Stres ve gerginliği azaltarak rahatlamaya yardımcı olur.

Büyü Bohça Çayı Çeşitleri

Rooibos Vanilyalı: Aromatik kokusu ile daha demlenme sürecinde rahatlamaya yardımcı olur. Roobios yaprakları içerdiği B vitamini türevleri ile sivilce, dermatit, egzama gibi hastalıklarda cildi besler. Bir bardak çay demledikten sonra poşetleri ile sivilceler üzerine pansuman yapmak iyileşme sürecini hızlandırır.

Sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Hazmı kolaylaştırır. Mide bulantısı ve yanma şikayetlerini azaltır. Diyet sırasında günde 2 ya da 3 bardak rooibos vanilyalı çay tüketimi tatlı krizlerini azaltarak kilo vermeye yardımcı olur.

Chai Baharatlı: Tarçın kabukları, karanfil, zencefil, kakule ve karabiberin muhteşem bir karışı olan bu çay enfeksiyona bağlı hastalıklarda iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur. Bir yaz çayından çok kış çayı olan chai baharatlı kan dolaşımını hızlandırarak üşümeyi engeller. İçerdiği baharatlar aromatik kokusu ile stresi ve gerginliği azaltır. Serinin diğer çaylarından farklı olarak süt ilavesi ile servis edilebilir.

Yeşil Çay Güllü: Gül yaprakları ile zenginleştirilmiş yeşil çay konsantrasyonu arttırmaya yardımcı olur. Diyet dönemlerinde tatlı krizlerini azaltır. Gül yaprakları ve yeşil çayın birleşimi cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlar.

Tarçınlı Elma: Serinin canlandırıcı çaylarından biridir. Gün içinde yorgunluğu azaltmaya yardımcı olur. Boğazı rahatlatır. Yumuşak içimi ile ağız içinde hafif bir lezzet bırakır.

Yeşil Çay Yaseminli : Tavsiyem sıcak yaz akşamlarında buzlu çay olarak hazırlanması yönündedir. Yaseminli yeşil çay kokusu ile tam bir dinlenme çayıdır. Antioksidanlar açısından zengin olması dolayısıyla vücudun yenilenmesine yardımcı olur. Zihinsel olarak sakinlik isteyenler büyülü bohça serisinin yaseminli yeşil çayı ile akşam saatlerinde tam bir keyif saati yapabilirler.

Büyülü Bohça Çayı Hazırlama Önerileri

  • 1 fincan kaynamış su
  • 1 adet büyülü bohça poşet çay

Hazırlama; bardağınızın içine kaynamış suyu alınız. Ardından poşet çayınızı ekleyiniz. Farklı çeşitlerde demleme süreleri değişmektedir.

Serinin tüm çayları için özel olan hazırlama önerileri paketler üzerinde yer almaktadır. Fakat sıcak yaz günlerinde bu çaylar soğuk olarak da hazırlanabilir. Bunun için:

  • Büyülü bohça serisinin damak tadınıza uygun olan çayını seçin.
  • Paket üzerindeki tarife göre çayınızı demleyin.
  • Demleme süresi tamamlandığında çayınızı buzdolabında ağzı kapalı olarak 2 saat bekletin.
  • Buz ile servis edin.

Çayınız buzdolabında soğurken poşet çaylar ile kendinize güzellik maskeleri de hazırlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı