Çay ve Kahve Tarifleri
Bitkisel Tedavi

Hastalıklara karşı bağışıklık sistemini arttırmakta olan ve insan sağlığını koruyan zencefil yemeklerde ya da çay olarak içilerek sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Dünya genelinde en çok tüketilen çaylardan biri olan papatya çayı; yatıştırıcı özellikleri ve baştan çıkaran mükemmel kokusunun yanı sıra; aynı zamanda sağlık açısından olumlu faydalara sahiptir.

Karanfil çayının faydaları nelerdir, hangi hastalıkların tedavilerinde kullanılabilir, karanfil çayı nasıl hazırlanır, ne tür kürler hazırlanabilir, karanfil çayı kür tarifleri hakkında makale.

Çayın sindirim sistemi üzerinde hem olumlu hem de olumsuz etkileri olabilir. Özellikle kafein içeren çayların günde 5 bardaktan fazla içilmesi halinde kabızlık görülmesi normaldir.

İdrar söktürücü özelliği olan ve bu sayede vücuttan idrarın tutulmadan daha kolay atılması ve ödem gibi sorunlara yol açmamasını sağlayacak olan bitkisel çayların tarifleri ve demlenme şekli.

Sürekli olarak yediklerini sindirmekte zorlanan kişilerin yaşadığı problemleri ortadan kaldırmasını sağlayacak olan şifalı bitki çaylarının tarifleri ve demlenme şekli

Bir anda çok hızla ortaya çıkan ve kişilerin kalp çarpıntısı ve solunum problemi yaşatan panik atak hastalığına iyi gelen bitki çaylarının isimleri ve demlenme şekli.

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi adına bitkilerden destek alınabilir. Özellikle ılık şekilde tüketilecek olan çaylar oldukça faydalı etkiler sunacaktır.

Eğer boğaz ağrısı şikayetiniz varsa doğal ve bitkisel çaylar ile uygulayacağınız kürler boğazınızı yatıştırmaya, enfeksiyon ve iltihabı gidermeye yardımcı olacaktır.

Gazın ortadan kalkması adına bitki çaylarından faydalanmak mümkündür. Bu çaylar düzenli şekilde tüketildiği zaman kısa sürede sorunun ortadan kalkmasını sağlar.

Düzensiz beslenme, aşırı kafein tüketimi ve bazı rahatsızlıklar bağırsakların düzensiz çalışmasına, kabızlığa ya da gaz şikayetine neden olabilir. Bitki çayları ile bu şikayetleri gidermek mümkündür.

Karın ağrısı birçok farklı nedenden kaynaklanabilir fakat doğru bitki çayı bu ağrıların azaltılması ve diğer şikayetlerin giderilmesinde yardımcı olacaktır.