Çay ve Kahve Tarifleri
Karışık Çay Tarifleri

Alman çayı düzenli şekilde kullanıldığı zaman ve doğru demlenerek içildiğinde sindirimi kolaylaştırır, metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermeyi destekler.

Kendinize günde 1 bardak bitki çayı hazırlayarak doğum sonrası yorgun düşen bedeninizi canlandırabileceğinizi, zihnen rahatlayabileceğinizi ve eski formunuza dönebileceğinizi biliyor musunuz?

Metabolizmayı daha hızlandıran ve bu sayede hazmı kolaylaştırarak daha sağlıklı bir şekilde kilo verilmesini sağlayan çayın tarifleri.

Yeşil çay, maden suyu ve limondan hazırlanan içecek sindirimi kolaylaştırır, metabolizmayı hızlandırır, yağ yakımı sağlar ve kilo vermeye destek sağlar.

Anadolu’da özellikle loğusalık döneminde süt miktarını arttırdığı ve krampları azalttığı için yeni doğum yapan kadınlara kimyonlu rezene çayı önerilmektedir.

Elmalı, limonlu, tarçınlı, karabiberli karanfil çayı düzenli kullanımda vücuttaki toksinleri atmaya büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Peki bu mucizevi karışımın faydaları nelerdir?

Rezene ve anason çayı bebeklerde uyku düzenini sağladığı gibi koliğin geçmesinde de etkili olmaktadır. Süt artırıcı özelliğe sahip olan rezene anason çayı zayıflattığı gibi yapımı oldukça kolaydır.

Doğal antiseptikler arasında en üst sıralarda yer alan tarçın, karanfil ve zencefil, birlikte tüketildiğinde doğal bir şifa kaynağı haline dönüşür. Bu muhteşem üçlü ile yapılan çay benzersiz bir doğal doping.

Biberiyenin ve kayısının yağ yakımını hızlandıran ve metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayan etkileri birleştiğinde, son derece güçlü bir form tutma çayı haline geliyor.

Tarçın, karanfil ve yeşil çay kombinasyonu özellikle ruh halinin sakinleşmesini sağlayan bir içecek meydana getirir. En önemliside kilo kontrolü konusunda olumlu etkiler sunar.

Zencefil zerdeçal çayı, asırlardır bilinen ve birçok hastalığa şifa olan mucizevi bir karışımdır. İçerdiği tıbbi bileşikler, tarih boyunca hekimler tarafından tedavi amaçlı kullanılmıştır.

Genel olarak çocuklar hastalandığı zaman ya da hastalık öncesinde bağışıklığı kazandırabilmek adına yapılan bir çaydır. Kaç yaşında olursanız olun hastalandığınız zaman ya da bağışıklığınızı daha fazla güçlendireceğiniz çay olarak kullanımını yapabilirsiniz.