Çay ve Kahve Tarifleri
Bitki Çayları

Hastalıklara karşı bağışıklık sistemini arttırmakta olan ve insan sağlığını koruyan zencefil yemeklerde ya da çay olarak içilerek sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Dünya genelinde en çok tüketilen çaylardan biri olan papatya çayı; yatıştırıcı özellikleri ve baştan çıkaran mükemmel kokusunun yanı sıra; aynı zamanda sağlık açısından olumlu faydalara sahiptir.

Karanfil çayının faydaları nelerdir, hangi hastalıkların tedavilerinde kullanılabilir, karanfil çayı nasıl hazırlanır, ne tür kürler hazırlanabilir, karanfil çayı kür tarifleri hakkında makale.

Anason çayı genel sağlık açısından birden fazla özelliği ile insan vücuduna faydalar sağlar. Bu çayın tüketilmesinde demleme şeklinde ve tüketimine dikkat edilmesi gerekir.

Ihlamur, geleneksel ev tedavileri arasında en yaygın olarak kullanılan şifalı bitkilerden biridir. Fakat demleme sırasında bitki yapraklarını kaynatmak gibi hatalar sık olarak yapılmaktadır.

Kış aylarının sevilen içeceklerinden biri olan ıhlamur çayı aynı zamanda cildi besleyen ve temizleyen doğal bir bakım ürünüdür. Cilt hücrelerini canlandırıcı özelliği ile lekeleri gidermeye yardımcı olur.

Hünnabın meyvesi ve yaprakları oldukça mucizevi faydaların elde edilmesi için kullanılır. Hazırlanan çayın düzenli şekilde tüketilmesi kişlo verme sürecini destekler.

Oğul otu zayıflama dönemi içinde kullanıldığı zaman kilo vermeye olanak sağlar. Ayrıca özellikle adet ağrılarının ortadan kaldırılması içinde insanlardan tarafından sık kullanılır.

Medine gülü özellikle diyet dönemleri içinde zayıflama sürecini hızlandırması için kullanılır. Ayrıca sağlık açısından da oldukça olumlu yönde etkiler sağlar.

Havlıcan kökü zencefil ailesinin bir türüdür. Bu bitki eski dönemlerde tıbbi anlamda sık şekilde kullanılmıştır. Halen günümüzde içecekleri sağlık açısından faydalarından dolayı tüketilir.

Üst solunum yollarında oluşan hastalıkların hızla tedavisinde etkili olacağı gibi ağrı kesici özelliği ile de bilinen şifalı bitki çayının faydaları ve demlenme şekli.

Mercan köşk bitkisi kekik ailesinden gelen bir bitkidir. Bu bitki düzenli şekilde kullanıldığı zaman kısa sürede sağlık açısından faydalı etkilerin elde edilmesine olanak sağlar